W tej kategorii jest: 25 produktów
Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompy sprężarkowe

Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompa sprężarkowa

Dostępne w ofercie ABC Kompresory pompy sprężarkowe dopasowane są do sprzedawanych zestawów sprężarkowych. Nazwa sprężarka lub kompresor to właściwie określenie całego zestawu sprężarka + silnik + zbiornik ciśnieniowy powietrza. Potocznie to jest sprężarka. Pompy sprężarkowe dzielimy na pompy jednotłokowepompy dwutłokowepompy dwutłokowe dwustopniowe.

Pompy jednotłokowe

Pompy aluminiowe jednotłokowe jednostopniowe stosowane są głównie w sprężarkach o napędzie bezpośrednim i niskiej mocy silnika. Przykładowe kompresory, w których zastosowane są pompy jednotłokowe:

Pompy stalowe jednotłokowe jednostopniowe - są to specjalistyczne pompy do dużych obciążeń. Wprowadzenie rozwiązania osobnych tłoków pozwala nam na lepsze chłodzenie pompy sprężarkowej podczas pracy. Takie pompy są niezwykle wytrzymałe przez co są z powodzeniem stosowane w dużych kompresorach przemysłowych. W naszej ofercie znajdziemy duży wybór przemysłowych pomp Polskiej firmy GUDEPOL, np.:

Pompy dwutłokowe jednostopniowe

Pompy dwutłokowe jednostopniowe są stosowane w kompresorach o napędzie pasowym o mocy silnika do 4 kW. Posiadają dwa tej samej wielkości tłoki, co daje nam jeden stopień sprężania. W sklepie ABC Kompresory dostępne są pompy włoskich producentów FIAC oraz ABAC:

AB 360 AB 414/515 ABAC B2800 ABAC B3800

Pompy dwutłokowe dwustopniowe

Pompy dwutłokowe dwustopniowe są stosowane w sprężarkach o mocy powyżej 4 kW. W tego typu pompach tłokiróżnej wielkości. Powietrze sprężane jest najpierw w większym tłoku, kolejno następuje powtórne sprężanie powietrza w mniejszym tłoku i dopiero trafia do zbiornika powietrza. Oferowane w sklepie ABC Kompresory pompy dwutłokowe dwustopniowe to np.: 

ABAC 5900B   ABAC 7000B AB 585 AB 858

Pompa sprężarkowa rzadko ulega awarii. Najczęściej ulega uszkodzeniu płyta zaworowa na skutek niewłaściwej eksploatacji sprężarki.

Należy pamiętać: sprężarka tłokowa powinna pracować w cyklu mieszanym co znaczy, że powinna pracować z przerwami powodującymi obniżenie temperatury. Każde przegrzanie pompy sprężarkowej powoduje osłabienie wytrzymałości płytek zaworowych a w konsekwencji prowadzi do ich uszkodzenia. W takiej sytuacji należy wymienić całą płytę zaworową.

Zalety i zastosowania nowoczesnych pomp sprężarkowych

Oferowane przez naszą firmę nowoczesne pompy sprężarkowe to profesjonalne maszyny. Ich użytkowanie niesie za sobą wiele zalet. Umożliwiają sprawne sprężanie powietrza. Są przeznaczone do połączenia z zasilaniem poprzez przekładnie pasowe. Żeliwny cylinder jest niepodatny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie korozji. Pompy te charakteryzują się wysoką wydajnością pracy a także dużą mocą silnika.

Znajdą Państwo u nas rozwiązania wyposażone w wyjścia z głowicy w rozmiarze gwintu 1/2”. Są one przystosowane do specjalistycznych zastosowań w przemyśle i zaprojektowane, by wytrzymać znaczne obciążenia eksploatacyjne. W zależności od modelu mogą mieć również dodatkową chłodnicę, która podnosi ich efektywność. Optymalna prędkość obrotowa pomp jest gwarancją uzyskania dużego stopnia sprężania.

Wydajne i niezawodne pompy sprężarkowe

Każda sprzedawana przez nas pompa sprężarkowa to bardzo wydajne i wysoce niezawodne urządzenie, które objęte jest serwisem producenta. Produkty przeszły proces certyfikacji CE, dzięki temu można mieć pewność że ich konstrukcja jest w pełni zgodna z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej bogatej oferty - warto zamówić te niezawodne kompresory sprężarkowe.

Pompy sprężarkowe
Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 8 ocen