raty przez internet leasing przez internetW tej kategorii jest: 25 produktów
Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompy sprężarkowe

Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompa sprężarkowa

Dostępne w naszej ofercie pompy sprężarkowe dopasowane są do sprzedawanych zestawów sprężarkowych. Nazwa sprężarka lub kompresor to właściwie określenie całego zestawu sprężarka + silnik + zbiornik powietrza. Potocznie to jest sprężarka. Pompy sprężarkowe dzielimy na pompy jednotłokowepompy dwutłokowepompy dwutłokowe dwustopniowe.

Pompy jednotłokowe

Pompy jednotłokowe jednostopniowe aluminiowe stosowane są w sprężarkach o napędzie bezpośrednim i niewielkiej mocy silnika. Przykładowe kompresory, w których stosowane są pompy jednotłokowe:

Pompy jednotłokowe jednostopniowe stalowe - specjalistyczne pompy do dużych obciążeń. Wprowadzenie rozwiązania osobnych tłoków pozwala na lepsze chłodzenie pompy podczas pracy. Są one niezwykle wytrzymałe przez co z powodzeniem stosowane w dużych kompresorach przemysłowych. W naszej ofercie znają Państwo przemysłowe pompy firmy GUDEPOL, np.:

Pompy dwutłokowe jednostopniowe

Pompy dwutłokowe jednostopniowe stosowane są w kompresorach o napędzie pasowym i mocy silnika do 4KW. Posiadają 2 tej samej wielkości tłoki, co daje jeden stopień sprężania. W sklepie ABC Kompresory dostępne są pompy włoskich producentów FIAC oraz ABAC:

AB 360 AB 414/515 ABAC B2800 ABAC B3800

Pompy dwutłokowe dwustopniowe

Pompy dwutłokowe dwustopniowe stosowane są w sprężarkach o mocy powyżej 4KW. W tego typu pompach tłokiróżnej wielkości. Powietrze sprężane jest początkowo w większym tłoku, następnie następuje powtórne sprężanie w mniejszym tłoku i dopiero trafia do zbiornika. Oferowane w sklepie ABC Kompresory pompy dwutłokowe dwustopniowe to np.: 

ABAC 5900B   ABAC 7000B AB 585 AB 858

Pompa sprężarkowa rzadko ulega awarii. Najczęściej ulega uszkodzeniu płyta zaworowa na skutek niewłaściwej eksploatacji sprężarki.

Należy pamiętać, że sprężarka tłokowa powinna pracować w cyklu mieszanym to znaczy, że może pracować z przerwami powodującymi obniżenie temperatury. Każde przegrzanie pompy sprężarkowej powoduje osłabienie wytrzymałości płytek zaworowych, co w konsekwencji prowadzi do ich uszkodzenia. W takiej sytuacji należy wymienić całą płytę zaworową.

Zalety i zastosowania nowoczesnych pomp sprężarkowych

Oferowane przez nas nowoczesne pompy sprężarkowe to profesjonalne maszyny, których użytkowanie niesie za sobą wiele zalet. Umożliwiają sprawne sprężanie powietrza i są przeznaczone do połączenia z zasilaniem poprzez przekładnie pasowe. Solidny, żeliwny cylinder jest niepodatny na uszkodzenia mechaniczne i działanie korozji. Produkty charakteryzują się wysoką wydajnością pracy i dużą mocą silnika.

Znajdą Państwo u nas rozwiązania wyposażone w wyjścia z głowicy w rozmiarze gwintu 1/2”. Są one przystosowane do specjalistycznych zastosowań w przemyśle i zaprojektowane, by wytrzymać znaczne obciążenia eksploatacyjne. W zależności od modelu mogą mieć również dodatkową chłodnicę, która podnosi ich efektywność. Optymalna prędkość obrotowa pomp jest gwarancją uzyskania dużego stopnia sprężania.

Wydajne i niezawodne pompy sprężarkowe

Każda dystrybuowana przez nas pompa sprężarkowa to wydajne i niezawodne urządzenie, które objęte jest wsparciem serwisowym producenta. Produkty przeszły proces certyfikacji CE, dzięki czemu można mieć pewność, iż ich konstrukcja jest w pełni zgodna z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej bogatej oferty - warto zamówić te niezawodne kompresory sprężarkowe.

Pompy sprężarkowe
Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 8 ocen