W tej kategorii jest: 25 produktów
Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompy sprężarkowe

Pokazano 1 - 18 z 25 produktów

Pompa sprężarkowa

Dostępne w ofercie ABC Kompresory pompy sprężarkowe dopasowane są do sprzedawanych zestawów sprężarkowych. Nazwa sprężarka lub kompresor to właściwie określenie całego zestawu sprężarka + silnik + zbiornik ciśnieniowy powietrza. Potocznie to jest sprężarka. Pompy sprężarkowe dzielimy na pompy kompresora jednotłokowepompy do kompresora dwutłokowepompy kompresora dwutłokowe dwustopniowe.

Pompy do kompresora jednotłokowe

Pompy kompresora aluminiowe jednotłokowe jednostopniowe stosowane są głównie w sprężarkach o napędzie bezpośrednim i niskiej mocy silnika. Przykładowe kompresory, w których zastosowane są pompy jednotłokowe:

Pompy do kompresora stalowe jednotłokowe jednostopniowe - są to specjalistyczne pompy do dużych obciążeń. Wprowadzenie rozwiązania osobnych tłoków pozwala nam na lepsze chłodzenie pompy sprężarkowej podczas pracy. Takie pompy powietrza do kompresora są niezwykle wytrzymałe przez co są z powodzeniem stosowane w dużych kompresorach przemysłowych. W naszej ofercie znajdziemy duży wybór przemysłowych pomp Polskiej firmy GUDEPOL, np.:

Pompa do sprężarki dwutłokowa jednostopniowa

Pompy do sprężarki dwutłokowe jednostopniowe są stosowane w kompresorach o napędzie pasowym o mocy silnika do 4 kW. Takie pompy do kompresora posiadają dwa tej samej wielkości tłoki, co daje nam jeden stopień sprężania. W sklepie ABC Kompresory dostępne są pompy kompresora włoskich producentów FIAC oraz ABAC:

AB 360 AB 414/515 ABAC B2800 ABAC B3800

Pompa do kompresora dwutłokowa dwustopniowa

Pompy do sprężarki dwutłokowe dwustopniowe są stosowane w sprężarkach o mocy powyżej 4 kW. W tego typu pompach sprężąrki tłokiróżnej wielkości. Powietrze sprężane jest najpierw w większym tłoku, kolejno następuje powtórne sprężanie powietrza w mniejszym tłoku i dopiero trafia do zbiornika powietrza. Oferowane w sklepie ABC Kompresory pompy sprężarki dwutłokowe dwustopniowe to np.: 

ABAC 5900B   ABAC 7000B AB 585 AB 858

Pompa sprężarkowa rzadko ulega awarii. Najczęściej ulega uszkodzeniu płyta zaworowa na skutek niewłaściwej eksploatacji sprężarki.

Należy pamiętać: sprężarka tłokowa powinna pracować w cyklu mieszanym co znaczy, że powinna pracować z przerwami powodującymi obniżenie temperatury. Każde przegrzanie pompy sprężarkowej powoduje osłabienie wytrzymałości płytek zaworowych a w konsekwencji prowadzi do ich uszkodzenia. W takiej sytuacji należy wymienić całą płytę zaworową.

Zalety i zastosowania nowoczesnych pomp sprężarkowych

Oferowane przez naszą firmę nowoczesne pompy sprężarkowe to profesjonalne maszyny. Ich użytkowanie niesie za sobą wiele zalet. Pompa kompresor umożliwia sprawne sprężanie powietrza. Pompy kompresorów powietrza przeznaczone są do połączenia z zasilaniem poprzez przekładnie pasowe. Żeliwny cylinder jest niepodatny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie korozji. Pompy kompresora  charakteryzują się wysoką wydajnością pracy a także dużą mocą silnika.

Znajdą Państwo u nas rozwiązania wyposażone w wyjścia z głowicy w rozmiarze gwintu 1/2”. Są one przystosowane do specjalistycznych zastosowań w przemyśle i zaprojektowane, by wytrzymać znaczne obciążenia eksploatacyjne. W zależności od modelu pompy do kompresora trzeba mieć również dodatkową chłodnicę, która podnosi ich efektywność. Optymalna prędkość obrotowa pomp sprężąrki jest gwarancją uzyskania dużego stopnia sprężania.

Wydajne i niezawodne pompy sprężarkowe

Każda sprzedawana przez nas pompa sprężarkowa to bardzo wydajne i wysoce niezawodne urządzenie, które objęte jest serwisem producenta. Produkty przeszły proces certyfikacji CE, dzięki temu można mieć pewność że ich konstrukcja jest w pełni zgodna z obowiązującymi normami bezpieczeństwa.

Głównym i podstawowym składnikiem jest pompa sprężarkowa. Gdy pompa kompresora ulegnie uszkodzeniu to możemy poddać ją regeneracji lub co jest najprostszym rozwiązaniem wymienić na nową. Pompy sprężarkowe dostępne w naszym sklepie można dopasować do większości występujących w naszym kraju zestawów sprężarkowych.

Co to jest pompa powietrza do kompresora?

Pompy powietrza do kompresora, nazywane również pompami sprężarek powietrza, są to elementy, które odpowiadają za wydajne oraz w pełni efektywne dostarczanie powietrza do sprężarki. Pompy do sprężarki są niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania sprzętu oraz jego długotrwałej żywotności. Szeroki wybór pomp kompresora znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego ABC Kompresory.

Pompa sprężarki – jaką wybrać?

Przy wyborze pompy kompresora należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów, takich jak m.in. konstrukcja, która zapewnia efektywne chłodzenie, dzięki czemu może ona pracować efektywnie przez bardzo długi czas, nawet bez żadnej przerwy. Oprócz tego niezwykle istotną kwestią jest wydajność powietrza. Pamiętaj, że jest ona liczona w litrach na minutę. W przypadku pomp kompresora, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego ABC Kompresory, zauważysz bardzo niewielkie różnice wydajności na wejściu oraz wyjściu, co jest potwierdzeniem wysokiej jakości tych pomp sprężarki.

Pompa kompresora powinna być wykonana z trwałych materiałów, które zapewnią jej długi okres użytkowania. Warto wybrać pompę kompresora od renomowanego producenta, który oferuje wysoką jakość wykonania.

Przed wyborem pompy do kompresora należy upewnić się, że pasuje ona do wielkości i rodzaju kompresora. Warto wybrać pompę kompresora, która jest przystosowana do specyfikacji technicznej kompresora, aby zapewnić optymalną wydajność i długość użytkowania.

Pompa kompresora w ofercie ABC Kompresory

W ofercie naszego sklepu internetowego ABC Kompresory znajdziesz szeroki wybór pomp do sprężarek, które doskonale sprawdzą się zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i w przydomowych garażach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wybrania pompy kompresora, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, jak również indywidualne oczekiwania.

Pamiętaj, w przypadku awarii nie zawsze musisz wymieniać sprężarkę na nową. Bardzo często nie jest to konieczne, ponieważ wina leży w zepsutej lub zużytej pompie do sprężarki. By nie wydawać pieniędzy na kolejny kompresor, skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiedniej pompy do kompresora, która pozwoli na szybkie kontynuowanie pracy. Masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości? Nie wahaj się napisać do nas lub zadzwonić do nas. Zapraszamy serdecznie!

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 8 ocen