Zbiorniki ciśnieniowe
W tej kategorii jest: 32 produktów
Pokazano 1 - 18 z 32 produktów

Zbiorniki ciśnieniowe

Pokazano 1 - 18 z 32 produktów

Zbiornik ciśnieniowy

Projektowanie i wykonanie instalacji pracujących pod wysokim ciśnieniem wiąże się nie tylko z koniecznością montażu odpowiednich podzespołów sprężających, ale też zbiorników. Mogą one przechowywać różne substancje, zaczynając od powietrza, wody, na gazach technicznych kończąc. Zbiornik ciśnieniowy ma za zadanie utrzymywać konkretne parametry substancji. Jakie cechy powinien mieć, aby spełniać określone funkcje?

Zadania zbiorników ciśnieniowych na powietrze

Instalacje pneumatyczne wykorzystują do swojego działania gaz ściśnięty do małej objętości. Aby sprężarka nie musiała być poddawana stałemu obciążeniu celem generowania odpowiedniego ciśnienia, stosuje się odpowiednie zbiorniki ciśnieniowe do sprężonego powietrza. Ich podstawowym zadaniem jest akumulacja czynnika i utrzymywanie go pod stałym ciśnieniem. Eliminuje się dzięki temu jego wahania, uzyskując w ten sposób znaczące oszczędności wynikające z braku ciągłej pracy kompresora. Poza tym zbiornik ciśnieniowy oczyszcza w niewielkim stopniu sprężone powietrze z oleju oraz wilgoci. Zbierające się w specjalnym miejscu niechciane substancje mogą zostać w łatwy sposób usunięte za pośrednictwem urządzeń spustowych. Dodatkowym atutem stosowania odpowiedniego zbiornika kompresora jest oszczędność energii.

Zbiornik do kompresora — budowa

Materiałem stosowanym do wykonania tego zbiornika do kompresora jest stal o zwiększonej odporności na działanie wysokiego ciśnienia. Większość modeli ma zbliżoną do siebie konstrukcję, na którą składa się podłużny korpus w kształcie walca z wypukłymi dennicami. Istotą szczelności jest wykonanie dokładnych, wysokiej jakości spawów. Każdy zbiornik ciśnieniowy sprężonego powietrza do kompresora musi być absolutnie szczelny. W innym wypadku nie zostałby dopuszczony do montażu przez Dozór Techniczny.

Standardowo każdy produkt jest wykonany z materiałów odpornych na niekorzystne czynniki środowiskowe występujące w przemyśle. Oferowane przez nas zbiorniki pokrywane są odpowiednim lakierem tak na zewnątrz jak i wewnątrz. Część zbiorników posiada powłokę ocynkowaną co zapewnia długotrwałą żywotność.

Łatwość umiejscowienia zbiornika powietrza lub na inną substancję roboczą wynika ze sposobu jego instalacji. Istnieje możliwość zakupu modelu przystosowanego do montażu w pionie lub w poziomie, a wykorzystanie przyspawanych łap pozwala na bezpieczne jego zakotwienie. Bez względu na rodzaj pomieszczenia lub ograniczenia w dostępnej przestrzeni jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najlepsze zbiorniki ciśnieniowe powietrza dostosowane do potrzeb.

Zbiorniki powietrza - podstawowe wyposażenie

Każdy zbiornik ciśnieniowy sprężonego powietrza musi zostać wyposażony w uzbrojenie, w skład którego wchodzi między innymi zawór bezpieczeństwa oraz manometr. Niezależnie od tego, czy jest to urządzenie śrubowe czy tłokowe musi zostać podłączone do zbiornika. Stanowi on w kompresorze bufor, który pozwala na gromadzenie odpowiedniej ilości sprężonego powietrza w zależności od możliwości kompresora.  Sam kompresor śrubowy lub sprężarka tłokowa bez zbiornika nie może pracować. W naszej ofercie znajdują się zbiorniki powietrza do kompresorów o różnej wydajności.

Zbiorniki ciśnieniowe w ofercie ABC kompresory to produkty renomowanych krajowych oraz europejskich producentów. W naszej ofercie znajdują się zbiorniki o pojemności od 100L do 10000L. Oferowane produkty mogą być malowane proszkowo oraz ocynkowane. Zbiorniki powietrza dostosowane do ciśnień od 10 do 16 bar. Na zamówienie jesteśmy w stanie dostarczyć zbiornik dostosowany do konkretnego kompresora śrubowego i Państwa wymagań.

Mamy najlepsze zbiorniki powietrza do kompresora - zapraszamy do składania zamówień.

Zbiorniki ciśnieniowe
Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 7 ocen