W tej kategorii jest: 23 produktów
Pokazano 1 - 18 z 23 produktów

Zawory bezpieczeństwa

Pokazano 1 - 18 z 23 produktów

Co to jest zawór bezpieczeństwa?

Jak sama nazwa wskazuje zawór bezpieczeństwa zapewnia nam bezpieczeństwo nie dopuszczając do wzrostu ciśnienia ponad zadaną wartość. Dzięki zaworowi można bezpiecznie upuścić nadmiar sprężonego powietrza do atmosfery.

Niekontrolowany wzrost ciśnienia w zbiorniku powietrza może doprowadzić do jego rozerwania. Rozerwanie zbiornika ciśnienia to eksplozja mogąca doprowadzić do wielkich zniszczeń a nawet do śmierci osób znajdujących się w pobliżu eksplodującego zbiornika powietrza. Dlatego zawór bezpieczeństwa jest niezbędnym elementem który zabezpiecza zbiorniki i urządzenia.

Każdy zawór bezpieczeństwa jest dokładnie ustawiony i zaplombowany na odpowiednie ciśnienie otwarcia. Dlatego właśnie zaworem bezpieczeństwa nie można samodzielnie manipulować ani go regulować.  

Zawór bezpieczeństwa to niepozorne urządzenie zapewnia nam bezpieczeństwo przy korzystaniu ze sprężarki. W razie awarii wyłącznika ciśnieniowego zawór bezpieczeństwa nie dopuści do przekroczenia ciśnienia w zbiorniku powyżej dopuszczalnej wysokości. Nie wolno samemu regulować czy zmieniać ustawień zaworu bezpieczeństwa, gdyż grozi to rozerwaniem zbiornika powietrza i tragedią o niewyobrażalnych skutkach.

Na co warto zwrócić uwagę przy doborze zaworu bezpieczeństwa?

- Parametr wskazujący ciśnienie otwarcia zaworu oraz wypływu przy tym ciśnieniu.

- Rozmiar przyłącza podawany w calach

Każdy zawór posiada certyfikat dopuszczający do możliwości użytkowania.

Zawory bezpieczeństwa
Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 5 ocen