W tej kategorii jest: 6 produktów
Pokazano 1 - 6 z 6 produktów

Wyłączniki ciśnieniowe

Pokazano 1 - 6 z 6 produktów

Wyłączniki ciśnieniowe MDR CONDOR

Przełącznik ciśnieniowy nazywany jest inaczej presostatem. Presostat marki CONDOR jest używany do utrzymywania ciśnienia w zbiorniku powietrza kompresora - pomiędzy zadaną górną i dolną wartością ciśnienia w zbiorniku.


Presostat może być jedno fazowy czyli na zasilanie 230V oraz trójfazowy do zasilania 400V.


Przełącznik ciśnieniowy jest wyposażony w zawór odciążający. Zadaniem zaworu odciążającego jest usunięcie ciśnienia z tłoków kompresora w taki sposób by po ponownym uruchomieniu mogły się poruszać swobodnie bez obciążenia silnika. Posiada również zabezpieczenie termiczne. Wyłącznik ten gdy dojdzie do przeciążenia chroni urządzenie przed uszkodzeniem. 


Presostat wyposażony jest w cztery dodatkowe przyłącza wewnętrzne:
- dolne przyłącze służy do zamocowania na zbiorniku ciśnieniowym kompresora
- boczne przyłącza, służą one do zamocowania dodatkowych elementów takich jak reduktor, manometr, zawór bezpieczeństwa lub szybkozłącze.


Potoczne przyłącza nazywa się „kanały” i tak używa się zwrotu, jedno kanałowy lub wielokanałowy wyłącznik ciśnieniowy „presostat”.
Produkowane w naszym kraju presostaty marki CONDOR znajdują zastosowanie w wielu kompresorach tłokowych produkowanych w Europejskich fabrykach.

Znajdziemy je w kompresorach tłokowych Fiac, Gudepol, Fini, Airpress. Presostaty tego producenta znane są z niezawodności a rzadkie usterki wynikają najczęściej z nieumiejętnego posługiwania się tym wyłącznikiem ciśnieniowym.

Wyłączniki ciśnieniowe
Średnia ocena: 4.7 (94%)
Na podstawie: 10 ocen