W tej kategorii jest: 42 produktów
Pokazano 1 - 18 z 42 produktów

Kompresor bezolejowy

Pokazano 1 - 18 z 42 produktów

Sprężarka bezolejowa

Kompresor bezolejowy znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebujemy sprężone powietrze bez śladu cząstek oleju stosowanego ww popularnych kompresorach. Dzięki temu, że kompresor bezolejowy nie wymaga oleju, jest łatwiejszy w obsłudze i bardziej przyjazny dla środowiska.

W ABC Kompresory oferujemy Państwu nowoczesne, funkcjonalne i wysokiej jakości kompresory bezolejowe, które umożliwiają szybkie i bezpieczne wykonywanie wielu zadań. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, sprężarki bezolejowe są bardzo praktyczne i mogą być łatwo przemieszczane, co sprawia, że są idealne do różnego rodzaju działań wykonywanych w terenie.

Kompresory bezolejowe

Kompresory bezolejowe stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie wysokiej higieny pracy. Nawet najmniejsza ilość oleju nie może dostać się do sprężanego powietrza. Sprężarki bezolejowe wykorzystywane są w stomatologii, do urządzeń dentystycznych (kompresory stomatologiczne), w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Sprężarki bezolejowe ze względu na prostą obsługę nadają się także dla majsterkowiczów, do przydomowych garaży i drobnych prac. W porównaniu do kompresorów olejowych ma on mniejszą wydajność, ale i mniejsze gabaryty co ułatwia manewrowanie. Kompresor bezolejowy nie emituje szkodliwych substancji, więc jest przyjazny dla środowiska. 

Dzięki kompresorom bezolejowym można pomalować m.in. altany, ściany, przęsła płotu. Sprężarka bezolejowa to także świetny sposób aby napompować koła w rowerze lub wyczyścić zabrudzone powierzchnie, narzędzia i urządzenia. Należy jednak pamiętać, że taki kompresor bezolejowy nie nadaję się do pracy ciągłej i prac przemysłowych. 

Kompresor bezolejowy - zalety

- Kompresor bezolejowy nie wymaga regularnej wymiany oleju, co oznacza, że użytkownik nie musi poświęcać czasu na jego konserwację. Wymagane jest jedynie regularne czyszczenie filtra powietrza oraz układu chłodzenia.

- Bezolejowe kompresory są zazwyczaj bardziej trwałe niż ich olejowe odpowiedniki, dzięki czemu służą przez dłuższy czas. Konstrukcja sprężarek bezolejowych opiera się na nowoczesnych technologiach, co zwiększa ich wytrzymałość.

- Kompresory bezolejowe zapewniają wysoką jakość powietrza. Dzięki braku oleju, powietrze jest wolne od zanieczyszczeń, co jest szczególnie ważne w przypadku instalacji, gdzie wymagana jest czystość powietrza, takich jak malowanie czy lakierowanie.

- Sprężarka bezolejowa charakteryzuje się znacznie cichszą pracą niż sprężarka olejowa, dlatego jest bardziej polecana do użytku w domach i warsztatach, gdzie hałas jest uciążliwy.

- Kompresor bezolejowy jest bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymaga oleju, który jest substancją chemiczną i trudno podlegającą recyklingowi. Dodatkowo, w procesie pracy kompresorów bezolejowych nie wydzielają się szkodliwe substancje.

- Bezolejowe sprężarki są przeważnie bardziej ciche niż ich olejowe sprężarki, co jest szczególnie ważne w przypadku użytku w domach czy mniejszych warsztatach.

- Sprężarki bezolejowe są zazwyczaj droższe niż kompresory olejowe, jednakże, ich wyższa cena wynika z lepszej jakości i trwałości sprzętu, co przekłada się na dłuższą żywotność i mniejsze koszty utrzymania.

Jaki kompresor bezolejowy wybrać?

Wybór konkretnej sprężarki bezolejowej zależy przede wszystkim od potrzeb i wymagań użytkownika. Warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników, takich jak: ciśnienie robocze, rodzaj zasilania, wydajność i moc i wydajność kompresora, wielkość i pojemność zbiornika ciśnieniowego, koszty eksploatacji oraz stopień hałasu emitowanego przez kompresor bezolejowy.

Sprężarki bezolejowe w ABC Kompresory

Jeśli potrzebujesz sprzętu, który zapewni Ci wysoką jakość powietrza i trwałość, a jednocześnie będzie łatwy w obsłudze i przyjazny dla środowiska, zdecyduj się na zakup kompresora bezolejowego. Zapraszamy do składania zamówień przez naszą stronę internetową lub kontakt telefoniczny. Nasi specjaliści służą pomocą i udzielą fachowych porad w wyborze odpowiedniego kompresora bezolejowego. Dzięki temu będą Państwo mieć pewność, że wybierają najlepszą sprężarkę bezolejową która spełni Państwa oczekiwania.

Do garażu polecamy kompresor bezolejowy naścienny AEG ze zwijadłem. Dzięki niemu napompujemy m.in. koła, piłki, baseny dla dzieci, materace, balony.

Zobacz pozostałe kategorie:

Kompresor 24l
Kompresor 50l
Kompresor 100l
Kompresor 150l
Kompresor 200l
Kompresor 270l
Kompresor 500l

Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 4 ocen