Zbiornik w litrach:
moc kw:
Wydajnosc l/min:
cisnienie bar:
Zbiornik:
Osuszacz:
Falownik:
Bezolejowy:

Aktywne filtry:
W tej kategorii jest: 260 produktów
Pokazano 1 - 18 z 260 produktów

Kompresor tłokowy

Pokazano 1 - 18 z 260 produktów

Kompresory tłokowe  

     Oferowane kompresory tłokowe w naszym sklepie to produkty znanych Europejskich producentów. Każdy z kompresorów to najwyższa jakość wykonania oraz pewność niezawodnej pracy. 

kompresor tłokowy

Jaki kompresor wybrać?

Kompresor tłokowy olejowy i bezolejowy

     Kompresory tłokowe możemy podzielić na dwa rodzaje: kompresory olejowe i kompresory bezolejowe. Zasada działania w obu przypadkach jest taka sama. Różnica polega na tym, że w kompresorze olejowym tłok wymaga smarowania (oleju), natomiast w kompresorze bezolejowym tłok wykonany jest z materiału o niskim współczynniku tarcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebuje dodatkowego smarowania.  

Kompresor tłokowy olejowy

    Kompresory olejowe najczęściej wykorzystywane są w warsztatach samochodowych, zakładach blacharskich i lakierniczychTłok w kompresorze olejowym, dzięki dodatkowemu smarowaniu jest zdecydowanie trwalszy niż w kompresorze bezolejowym. Takie rozwiązanie w połączeniu ze zbiornikiem o dużej pojemności i wysoką wydajnością pompy pozwala na prowadzenie ciągłych, profesjonalnych prac bez przerw. Podczas pracy sprężarki może się zdarzyć, że niewielka ilość oleju dostanie się do sprężonego powietrza. Jednakże przy np. pompowaniu kół czy malowaniu powierzchni nie ma to wpływu na jakość usług.  

W naszym sklepie internetowym dostępne są kompresory tłokowe topowych marek, takich jak:

Polecamy sprężarki tłokowe produkowane dla nas na specjalne zamówienie przez firmę FIAC. Kompresory tłokowe sygnowane naszą marką ABC Kompresory są idealnym rozwiązaniem dla każdego warsztatu. Najlepszy stosunek ceny do jakości, duża dostępność towaru oraz części zamiennych. Wysyłane bezpośrednio z naszego magazynu. 

SPRĘŻARKA TŁOKOWA GG 38-200-475 400 V

SPRĘŻARKA TŁOKOWA GG 38-200-475 400 V

Kompresor tłokowy bezolejowy

     Kompresory bezolejowe stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie wysokiej higieny pracy. Nawet najmniejsza ilość oleju nie może dostać się do sprężanego powietrza. Sprężarki bezolejowe wykorzystywane są w stomatologii, do urządzeń dentystycznych, w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym. Ze względu na prostą obsługę nadają się także dla majsterkowiczów, do przydomowych garaży i drobnych prac. W porównaniu do kompresorów olejowych ma on mniejszą wydajność, ale i mniejsze gabaryty co ułatwia manewrowanie. Produkt nie emituje szkodliwych substancji, więc jest przyjazny dla środowiska. 

Możemy dzięki niemu pomalować m.in. altany, ściany, przęsła płotu. Napompować koła w rowerze lub wyczyścić zabrudzone powierzchnie, narzędzia i urządzenia. Należy jednak pamiętać, że taki kompresor nie nadaję się do pracy ciągłej i prac przemysłowych. 

Do garażu polecamy kompresor naścienny AEG ze zwijadłem. Dzięki niemu napompujemy m.in. koła, piłki, baseny dla dzieci, materace, balony. 

SPRĘŻARKA TŁOKOWA BEZOLEJOWA OLH AEG ZE ZWIJADŁEM

SPRĘŻARKA TŁOKOWA BEZOLEJOWA OLH AEG ZE ZWIJADŁEM

Kompresory tłokowe z napędem bezpośrednim

     W kompresorach tych silnik przenosi napęd pompy sprężarki w sposób bezpośredni. Zaletą tych sprężarek są mniejsze gabaryty i mniej skomplikowana konstrukcja. Kompresory z napędem bezpośrednim idealnie nadają się do przydomowych prac i hobbystycznych zastosowań. W sprężarkach o napędzie bezpośrednim tłoki są mniejsze niż w kompresorach o napędzie pasowym. Aby uzyskać taką samą wydajność sprężonego powietrza z takiej samej mocy silnika jak w przypadku napędu pasowego silnik musi wykonać znacznie więcej obrotów. Praca przy wyższych obrotach silnika powoduje szybsze zużywanie się maszyny przez co nie nadaje się do pracy ciągłej i przemysłowej. 

SPRĘŻARKA GUDEPOL SO 241/24

SPRĘŻARKA TŁOKOWA Z NAPĘDEM BEZPOŚREDNIM GUDEPOL SO 241/24

Kompresor tłokowy z napędem pasowym

     W kompresorze z napędem pasowym obroty silnika są przenoszone na pompę za pomocą pasów transmisyjnych.
Silnik nie jest połączony bezpośrednio z pompą a obroty przenoszone są na koła pasowe o różnej średnicy. Dzięki temu silnik nie musi wykonywać dużej ilości obrotów, żeby uzyskać wysoką wydajność sprężanego powietrza. Sprężarki z napędem pasowymdużo trwalsze i dzięki temu znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych i profesjonalnych warsztatach. Wszędzie tam, gdzie jest konieczna ciągła praca kompresora. Każdy moduł kompresora można serwisować oddzielnie ze względu na łatwiejszy dostęp do poszczególnych elementów.

SPRĘŻARKA TŁOKOWA AB 300-678

SPRĘŻARKA TŁOKOWA Z NAPĘDEM PASOWYM FIAC AB 300-678

W sklepie ABC KOMPRESORY dostępne są również:

  • pompy sprężarkowe
  • armatura pneumatyczna
  • zbiorniki powietrza

Wszystkie kompresory tłokowe dostarczamy kurierem. Sprężarki tłokowe sygnowane marką ABC Kompresory dostępne w sklepie w Tychy.
Pozostałe sprężarki olejowe i bezolejowe wysyłamy bezpośrednio od producentów. 
Kompresory olejowe produkowane są na zamówienie. Sprężarki znamy od podstaw i dobierzemy odpowiedni kompresor do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Nasi doradcy są do waszej dyspozycji.

Kompresory Tłokowe w asortymencie naszej firmy, niezależnie od przeznaczenia, łączy pewien wspólny element - wysoka jakość. Jakość, którą producenci tych urządzeń gwarantują przy każdym egzemplarzu. Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać kompresory olejowe, kompresory bezolejowe o napędzie pasowym czy napędzie bezpośrednim. Masz pewność, że kompresor powietrza zakupiony w naszym sklepie to produkt znanego i cenionego producenta. Jesteśmy doświadczoną firmą, dlatego też warto wybrać kompresor sprężonego powietrza z naszej oferty. Nasze kompresory objęte gwarancją producentów i serwisem na terenie całego kraju. 

Nasze kompresory tłokowe i kompresory śrubowe pracują w całej Polsce. Przy odbiorze kompresora śrubowego czy sprężarki tłokowej należy w obecności kuriera sprawdzić stan opakowania. Jeżeli mamy wątpliwości czy dany kompresor nie uległ uszkodzeniu podczas transportu należy w obecności kuriera otworzyć opakowani robiąc wcześniej zdjęcia ze śladami na kartonie. To samo dotyczy kompresora po otwarciu opakowania. Każdy kompresor przy odbiorze w obecności kuriera należy sprawdzić czy nie posiada uszkodzenia jakim mógł ulec podczas transportu. Kompresor przyjęty od kuriera bez zastrzeżeń nie podlega reklamacji na uszkodzenia jakim uległ podczas transportu. 

Kompresor tłokowy
Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 6 ocen