Zbiornik w litrach:
moc kw:
Wydajnosc l/min:
cisnienie bar:
Zbiornik:
Osuszacz:
Falownik:
Bezolejowy:

Aktywne filtry:
W tej kategorii jest: 227 produktów
Pokazano 1 - 18 z 227 produktów

Kompresor tłokowy

Pokazano 1 - 18 z 227 produktów

Sprężarki

     Oferowane kompresory tłokowe w naszym sklepie to produkty znanych Europejskich producentów. Każdy z kompresorów to najwyższa jakość wykonania oraz pewność niezawodnej pracy. 

kompresor tłokowy

Jaki kompresor wybrać?

Kompresory tłokowe olejowe

Kompresory tłokowe w ofercie sklepu to kompresory olejowe i kompresory bezolejowe. Szeroki wybór pojemności zbiornika sprężarki jak i wydajności. Zasada działania sprężarek powietrza w obu przypadkach jest taka sama. Różnica polega na tym, że w kompresorze olejowym tłok wymaga smarowania (oleju), natomiast w kompresorze bezolejowym tłok wykonany jest z materiału o niskim współczynniku tarcia. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie potrzebuje dodatkowego smarowania.  

Kompresor olejowy tłokowy

    Kompresory olejowe najczęściej wykorzystywane są w warsztatach samochodowych, zakładach blacharskich i lakierniczychTłok w kompresorze olejowym, dzięki dodatkowemu smarowaniu jest zdecydowanie trwalszy niż w kompresorze bezolejowym. Takie rozwiązanie w połączeniu ze zbiornikiem o dużej pojemności i wysoką wydajnością pompy pozwala na prowadzenie ciągłych, profesjonalnych prac bez przerw. Podczas pracy sprężarki może się zdarzyć, że niewielka ilość oleju dostanie się do sprężonego powietrza. Jednakże przy np. pompowaniu kół czy malowaniu powierzchni nie ma to wpływu na jakość usług.  

W naszym sklepie internetowym dostępne są sprężarki powietrza topowych marek, takich jak:

Sprężarki powietrza

Polecamy sprężarki powietrza tłokowe produkowane dla nas na specjalne zamówienie przez firmę FIAC. Kompresory tłokowe sygnowane naszą marką ABC Kompresory są idealnym rozwiązaniem dla każdego warsztatu. Najlepszy stosunek ceny do jakości, duża dostępność towaru oraz części zamiennych. Kompresory sprężarki wysyłane są bezpośrednio z naszego magazynu. 

SPRĘŻARKA TŁOKOWA GG 38-200-475 400 V

SPRĘŻARKA TŁOKOWA GG 38-200-475 400 V

Sprężarka powietrza tłokowa z napędem bezpośrednim

     W kompresorach tych silnik przenosi napęd pompy sprężarki w sposób bezpośredni. Zaletą tych sprężarek powietrza są mniejsze gabaryty i mniej skomplikowana konstrukcjaKompresory powietrza z napędem bezpośrednim idealnie nadają się do przydomowych prac i hobbystycznych zastosowań. W kompresorach sprężarkach o napędzie bezpośrednim tłoki są mniejsze niż w kompresorach o napędzie pasowym. Aby uzyskać taką samą wydajność sprężonego powietrza z takiej samej mocy silnika jak w przypadku napędu pasowego silnik musi wykonać znacznie więcej obrotów. Praca przy wyższych obrotach silnika powoduje szybsze zużywanie się maszyny przez co nie nadaje się do pracy ciągłej i przemysłowej. 

SPRĘŻARKA GUDEPOL SO 241/24

SPRĘŻARKA TŁOKOWA Z NAPĘDEM BEZPOŚREDNIM GUDEPOL SO 241/24

Kompresor powietrza tłokowy z napędem pasowym

W kompresorze powietrza z napędem pasowym obroty silnika są przenoszone na pompę za pomocą pasów transmisyjnych.
Silnik nie jest połączony bezpośrednio z pompą a obroty przenoszone są na koła pasowe o różnej średnicy. Dzięki temu silnik nie musi wykonywać dużej ilości obrotów, żeby uzyskać wysoką wydajność sprężanego powietrza. Sprężarki do powietrza z napędem pasowymdużo trwalsze i dzięki temu znajdują zastosowanie w halach produkcyjnych i profesjonalnych warsztatach. Wszędzie tam, gdzie jest konieczna ciągła praca kompresora. Każdy moduł kompresora sprężarki można serwisować oddzielnie ze względu na łatwiejszy dostęp do poszczególnych elementów.

SPRĘŻARKA TŁOKOWA AB 300-678

SPRĘŻARKA TŁOKOWA Z NAPĘDEM PASOWYM FIAC AB 300-678

W sklepie ABC KOMPRESORY dostępne są również:

Wszystkie sprężarki tłokowe dostarczamy kurierem. Sprężarki tłokowe sygnowane marką ABC Kompresory dostępne w sklepie w Tychy.
Pozostałe sprężarki olejowe wysyłamy bezpośrednio od producentów. 
Kompresory olejowe produkowane są na zamówienie. Sprężarki znamy od podstaw i dobierzemy odpowiedni kompresor do potrzeb każdego przedsiębiorstwa. Nasi doradcy są do waszej dyspozycji.

Sprężarki tłokowe

Sprężarki tłokowe w asortymencie naszej firmy, niezależnie od przeznaczenia, łączy pewien wspólny element - wysoka jakość. Jakość, którą producenci tych urządzeń gwarantują przy każdym egzemplarzu. Niezależnie od tego, czy chcesz wybrać kompresory olejowe, kompresory bezolejowe o napędzie pasowym czy napędzie bezpośrednim, masz pewność, że kompresor powietrza zakupiony w naszym sklepie to produkt znanego i cenionego producenta. Jesteśmy doświadczoną firmą, dlatego też warto wybrać kompresor sprężonego powietrza z naszej oferty. Nasze sprężarki objęte gwarancją producentów i serwisem na terenie całego kraju. 

Nasze kompresory tłokowe i kompresory śrubowe pracują w całej Polsce. Przy odbiorze kompresora śrubowego czy sprężarki tłokowej należy w obecności kuriera sprawdzić stan opakowania. Jeżeli mamy wątpliwości czy dana sprężarka nie uległa uszkodzeniu podczas transportu należy w obecności kuriera otworzyć opakowanie robiąc wcześniej zdjęcia ze śladami na kartonie. To samo dotyczy kompresora po otwarciu opakowania. Każdy kompresor przy odbiorze w obecności kuriera należy sprawdzić czy nie posiada uszkodzenia jakim mógł ulec podczas transportu. Kompresor przyjęty od kuriera bez zastrzeżeń nie podlega reklamacji na uszkodzenia jakim uległ podczas transportu.

Na czym skupić się przy wyborze sprężarki do powietrza?

- Pojemność sprężarki

Ważne jest, aby wybrać kompresor o odpowiedniej pojemności i wydajności, aby spełniał Twoje konkretne potrzeby. Pojemność kompresora sprężarki jest mierzona w litrach i odnosi się do objętości powietrza, którą kompresor może przechowywać. Wydajność sprężarki do powietrza określa, ile powietrza kompresor może dostarczyć w jednostce czasu i jest mierzona w litrach na minutę (l/min). W przypadku wykonywania prac domowych, zalecamy korzystanie z kompresora 6l bądź kompresora 24 litry, co powinno być wystarczające. W przypadku piaskowania lub malowania konieczne będzie zastosowanie kompresora o większej pojemności, minimum sprężarka 50 litrów.

- Maksymalne ciśnienie robocze kompresora

Maksymalne ciśnienie robocze sprężarki powietrza może się różnić w zależności od typu sprężarki oraz zastosowania. Do prac domowych spokojnie wystarczy od 8 do 10 barów.

- Wydajność kompresora powietrza

Wraz z wzrostem wydajności sprężarki, tempo wykonywanej pracy będzie zwiększane, co przekłada się na większą efektywność. Wydajność sprężarki powietrza może mieścić się w od 50 do nawet 1000 litrów na minutę.

- Poziom hałasu kompresora sprężarki

Poziom hałasu sprężarki odnosi się do ilości generowanego dźwięku podczas jej działania. Jest to miara akustyczna wyrażana w decybelach (dB). Poziom hałasu sprężarki może być różny w zależności od modelu i typu sprężarki oraz jej mocy. Poziom hałasu sprężarek powietrza który nie jest uciążliwy dla użytkowników i otoczenia wynosi około 50 decybeli. Przykładowo kompresor warsztatowy generuje olbrzymi poziom hałasu i można go porównać do dźwięku emitowanego przez kosiarkę.

Kompresor warsztatowy

Wszystkie kompresory warsztatowe powinny być fabrycznie wyposażone w dedykowany przewody spiralne z odpowiednimi końcówkami oraz podstawowy zestaw akcesoriów. W tym zestawie znajduje się pistolet z manometrem do pompowania kół, pistolet do przedmuchiwania oraz różnego rodzaju końcówki, idealne do wentyli rowerowych, piłek czy materacy. Jeśli potrzebujemy większego asortymentu narzędzi, istnieje możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów do kompresora. Przykładowo do sprężarki warsztatowej możemy rozważyć nabycie klucza udarowego wraz z kompletem końcówek lub zestawu pistoletów do malowania natryskowego, aby zwiększyć funkcjonalność naszego kompresora warsztatowego. Warto wspomnieć że sprężone powietrze z kompresora warsztatowego jest wykorzystywane do przedmuchiwania, czyszczenia i usuwania zanieczyszczeń z powierzchni części samochodowych bądź maszyn.

Kompresor do pracy ciągłej

Kompresor do pracy ciągłej jest przeważnie bardziej wydajny niż standardowy kompresor. Sprężarka do pracy ciągłej jest zaprojektowana i zbudowana pod kątem długotrwałego użytkowania i może dostarczać większą objętość powietrza w jednostce czasu.

Części kompresora do pracy ciągłej są bardziej solidne i trwałe, aby wytrzymać intensywną i długotrwałą eksploatację. Mają wzmocnioną konstrukcję, wytrzymałe materiały i lepszą odporność na zużycie.

Sprężarki do pracy ciągłej są zazwyczaj wyposażone w bardziej zaawansowane systemy chłodzenia, które zapobiegają przegrzewaniu się kompresora podczas długotrwałej pracy.

Kompresor do pracy ciągłej często ma większy zbiornik powietrza, który pozwala na przechowywanie większej ilości sprężonego powietrza. To bardzo ważne jeśli wymagana jest długotrwała dostawa powietrza bez przerw.

Kompresor do garażu

Określenie "kompresor do garażu" jest popularne, ale mało precyzyjne, ponieważ może odnosić się do różnych urządzeń o zróżnicowanych parametrach. Fakt, że kompresor będzie używany w garażu, nie określa automatycznie jego odpowiedniego przeznaczenia. Właściwe parametry techniczne sprężarki do garażu są zależne od konkretnego zastosowania. Dlatego przed zadaniem sobie pytania, jaki kompresor do garażu wybrać, warto najpierw zastanowić się, do czego dokładnie planuje się go używać.

Wybór kompresora do garażu może być łatwy, o ile starannie przeanalizujesz swoje potrzeby i plany. Obecnie istnieje znacznie większy wybór sprężarek do garażu niż kilkanaście lat temu. Wybierz odpowiedni kompresor do garażu, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i ciesz się możliwościami, jakie daje sprężone powietrze w swoim garażu, domu lub ogrodzie!

Jak działa kompresor tłokowy?

Kompresor tłokowy to urządzenie, które stało się nieodzownym elementem w wielu dziedzinach przemysłu oraz w codziennych zastosowaniach. Jak działa ten niesamowity mechanizm? Proces jest dość prosty. Kiedy tłok porusza się wewnątrz cylindra, powietrze jest zasysane i sprężane, a następnie kierowane do zbiornika. Ten proces sprężania pozwala na gromadzenie dużej ilości energii w jednym miejscu, która może być następnie wykorzystywana do różnych celów. Obecnie dostępne na rynku kompresory tłokowe wykorzystują zaawansowane technologie, by zapewnić maksymalną wydajność i minimalizować zużycie energii. Dzięki temu kompresory tłokowe odgrywają kluczową rolę nie tylko w przemyśle, ale także w warsztatach, stacjach serwisowych czy garażach. Ich wszechstronność i niezawodność sprawiają, że są one cenionym narzędziem wśród profesjonalistów i amatorów.

Wybór kompresora tłokowego - olejowy czy bezolejowy?

Podczas wyboru kompresora tłokowego jednym z głównych dylematów jest wybór między wersją olejową a bezolejową. Kompresory olejowe charakteryzują się wyższą trwałością i są zazwyczaj przeznaczone dla bardziej wymagających zastosowań. Natomiast kompresory bezolejowe są cichsze i nie wymagają wymiany oleju, co sprawia, że są one idealne do użytku domowego. Dodatkowo kompresory olejowe mogą osiągać wyższe ciśnienia robocze, co czyni je bardziej odpowiednimi do zastosowań przemysłowych. W kontekście kosztów eksploatacyjnych to modele bezolejowe często okazują się być bardziej ekonomiczne, ponieważ eliminują koszty związane z zakupem i wymianą oleju. Wybierając odpowiedni kompresor, warto również wziąć pod uwagę dostępność serwisu i części zamiennych, aby zapewnić długą żywotność urządzenia.

Jeśli myślą Państwo o zakupie kompresora, warto również zastanowić się nad europejskimi producentami. Nasza współpraca z producentami i bezpośredni import gwarantuje Państwu pewność, że otrzymują Państwo produkt najwyższej jakości, prosto od producenta.

Kluczowe aspekty przy zakupie kompresora tłokowego

Decydując się na zakup kompresora tłokowego, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim istotne są pojemność zbiornika, wydajność i ciśnienie – te parametry określą, czy dany kompresor spełni Państwa oczekiwania. Ponadto materiał konstrukcyjny i jakość wykonania są niezmiernie ważne, zwłaszcza jeśli planują Państwo używać kompresora w wymagających warunkach. Równie istotna jest efektywność energetyczna kompresora, która wpływa na koszty eksploatacji oraz ślad ekologiczny. Często zaniedbywany, ale ważny aspekt to głośność pracy urządzenia – zwłaszcza jeśli kompresor ma być używany w miejscach, gdzie komfort akustyczny jest priorytetem. Ostatnim, ale nie mniej ważnym kryterium, jest serwis i wsparcie posprzedażowe oferowane przez producenta, które mogą okazać się nieocenione w przypadku ewentualnych awarii czy potrzeby konsultacji.

Bardzo dobrej jakości kompresor tłokowy to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści w długim okresie. Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo urządzenia do użytku domowego, czy do profesjonalnych zastosowań, odpowiedni kompresor uczyni pracę łatwiejszą i bardziej efektywną. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru modelu, który najlepiej spełni Państwa potrzeby.

Kompresor to urządzenie będące sercem wielu procesów technicznych i mechanicznych - doceniane jest za swoje niezawodne działanie oraz wszechstronność. W ofercie firmy ABC KOMPRESORY odnajdą Państwo szeroką gamę kompresorów tłokowych, które doskonale sprawdzą się w różnorodnych zastosowaniach, dostarczając sprężone powietrze o odpowiedniej jakości i ciśnieniu do wielu procesów przemysłowych oraz domowych. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą, która została starannie dobrana tak, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających użytkowników. Prezentujemy w niej m.in. kompresor tłokowy MB 2420 Michelin, czy też sprężarkę tłokową FINI AMICO 24/2400.

Zalety i zastosowania kompresora tłokowego olejowego

Kompresor olejowy tłokowy to sprzęt, który dzięki swej specyfice i wytrzymałości, cieszy się uznaniem wśród profesjonalistów różnych branż. Dlaczego tak się dzieje? Otóż wykorzystanie oleju jako medium smarującego gwarantuje znacząco dłuższą żywotność i stabilność pracy urządzenia. W przypadku kompresora tłokowego olejowego z oferty ABC KOMPRESORY spotykamy się z technologią, która stanowi syntezę trwałości oraz wysokiej efektywności pracy, co przełoży się na zauważalne korzyści zarówno w przemyśle, jak i w codziennych warsztatowych zastosowaniach.

Dzięki dodatkowemu smarowaniu tłok w kompresorze olejowym jest nie tylko bardziej wytrzymały, ale i pozwala na utrzymanie ciągłości pracy, która jest kluczowa w wielu profesjonalnych procesach, takich jak prace lakiernicze czy mechanika pojazdowa. Użytkownicy, którzy zdecydują się na zakup kompresora tłokowego olejowego, zyskują nie tylko niezawodne źródło sprężonego powietrza, ale również pewność, że każde działanie będzie wykonane precyzyjnie i efektywnie.

Kompresor bezolejowy a wybór świadomego użytkownika

Alternatywą dla rozwiązań olejowych jest kompresor tłokowy bezolejowy, który, dzięki użyciu specjalistycznych materiałów, charakteryzujących się niskim współczynnikiem tarcia, nie wymaga dodatkowego smarowania. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim, eliminuje to możliwość przedostania się oleju do sprężonego powietrza, co jest niezbędne w pewnych specyficznych zastosowaniach, takich jak branża spożywcza, farmaceutyczna czy precyzyjne procesy produkcyjne.

Kompresor bezolejowy jest też często wybierany przez użytkowników domowych oraz tam, gdzie konieczne jest zachowanie najwyższej jakości powietrza. Z wykorzystaniem kompresorów bezolejowych można przeprowadzać wszelkie działania, które wymagają czystego, wolnego od zanieczyszczeń powietrza, bez obaw o jego wpływ na jakość pracy czy produkowane elementy.

Zapraszamy Państwa do odkrywania możliwości, jakie niesie ze sobą zarówno kompresor olejowy, jak i bezolejowy, zdając sobie sprawę, że każdy z tych wyborów niesie ze sobą unikalne zalety, które w różnych kontekstach mogą okazać się kluczowe. Jesteśmy tutaj, aby dostarczyć Państwu nie tylko sprzęt najwyższej jakości, ale również fachowe wsparcie przy wyborze najlepszego dla Państwa rozwiązania.

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 6 ocen