W tej kategorii jest: 15 produktów
Pokazano 1 - 15 z 15 produktów

Osuszacze adsorpcyjne

Pokazano 1 - 15 z 15 produktów

Osuszacz adsorpcyjny

Czerpane przez kompresor powietrze zawiera zanieczyszczenia, które najczęściej występują w halach produkcyjnych i warsztatach np. kurz, pyły, drobinki metali, oleje i wilgoć. Podczas sprężania powietrza następuje kondensacja wody, wraz z którą zbierają się także zanieczyszczenia stałe. Kondensacja ta może prowadzić do niepożądanych efektów jak korozja czy mrożenie. Koszty te mogą być uniknione poprzez zastosowanie osuszaczy adsorpcyjnych. Osuszacze adsorpcyjne działają dzięki pochłanianiu pary wodnej ze sprężonego powietrza za pomocą środka osuszającego. 

Adsorpcyjny osuszacz powietrza

Kompletny system oczyszczania zawiera filtr wstępny z automatycznym spustem kondensatu, osuszacz adsorpcyjny oraz filtr końcowy. Filtr wstępny zatrzymuje cząstki stałe i kondensatu (mieszaninę wodno-olejową) aż do resztkowej zawartości oleju 0,03 mg / m3. Osuszacz adsorpcyjny w następnej w kolejności absorbuje wilgoć w sprężonym powietrzu przy punkcie rosy -40°C. Ostatecznie filtr końcowy wyłapuje pozostałe cząstki pozostałe po procesie neutralizacji kondensatu.

Osuszacz adsorpcyjny powietrza jest znacznie bardziej skuteczny w usuwaniu wilgoci niż tradycyjne osuszacze powietrza. Dzięki zastosowaniu procesu adsorpcji, może skutecznie pozbywać się nadmiaru wilgoci nawet w trudno dostępnych miejscach.

Osuszacz adsorpcyjny zasada działania

Zasada działania osuszacza adsorpcyjnego oparta jest na procesie adsorpcji. Osuszacz adsorpcyjny został zaprojektowany do efektywnej i niezawodnej pracy przy wysokich przepływach powietrza oraz podwyższonym ciśnieniu. Działanie osuszacza adsorpcyjnego polega na przepuszczaniu strumienia powietrza przez pojemnik z tzw. absorbentem, który może przyjmować postać nanofiltru lub granulowanego żelu aluminiowego, a którego zadaniem jest usuwanie wilgoci. Następnie substancja absorbująca jest poddawana procesowi regeneracji. Proces ten polega na przepuszczeniu osuszonego powietrza przez oddzielny pojemnik, który zbiera wilgoć i odprowadza ją na zewnątrz.

Osuszacz adsorpcyjny cena

Cena osuszacza adsorpcyjnego waha się w od kilkunastu tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złoty w zależności od zaawansowania technologicznego.

Średnia ocena: 4.6 (92%)
Na podstawie: 4 ocen