W tej kategorii jest: 28 produktów
Pokazano 1 - 18 z 28 produktów

Osuszacze ziębnicze

Pokazano 1 - 18 z 28 produktów

Osuszacz ziębniczy

Nowoczesny osuszacz ziębniczy sprężonego powietrza do kompresora to urządzenie, które umożliwia szybkie obniżenie temperatury sprężonego gazu do zadanego poziomu, a jednocześnie usunięcie z niego cząsteczek oleju oraz wilgoci. Mamy osuszacze ziębnicze uznanych na świecie marek objęte wieloletnią gwarancją. Kompaktowa konstrukcja osuszacza ziębniczego do kompresora pozwala na ograniczenie wykorzystywanego miejsca i zastosowanie w zakładach o małym metrażu. Jednocześnie osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza cechują się pełną automatyzacją i niskim poborem energii.

Co to jest osuszacz ziębniczy do kompresora?

Warto wiedzieć, czym jest osuszacz ziębniczy do kompresora. Osuszczacz ziębniczy stanowi maszynę, której zadaniem jest efektywne zmniejszenie wilgotności przepływającego przez nią gazu. Proces realizowany jest poprzez wymiennik ciepła, który przeprowadza wstępne schłodzenie. Wykorzystuje się w tym celu specjalnie zaprojektowany układ przeciwprądowy. W kolejnym etapie powietrze przechodzi przez tzw. parownik obiegu chłodniczego, który obniża temperaturę, aż do osiągnięcia punktu rosy.

Osuszacz ziębniczy zasada działania

W trakcie procesu dochodzi do skraplania się cieczy, dzięki czemu olej oraz woda mogą zostać usunięte, trafiając na wydajny separator. Osuszacz ziębniczy do kompresora dddziela czyste, sprężone przez kompresor powietrze od kondensatu. Stamtąd gaz jest przekazywany ponownie do elementu wymiennikowego, który zwiększa jego temperaturę, jednocześnie obniżając wilgotność względną. Warto wspomnieć, iż do budowy maszyny zastosowano specjalny układ wentylatora zmiennobrotowego, dzięki któremu możliwa jest automatyczna regulacja wydajności chłodzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza?

Rozważając zakup maszyn, jakimi są osuszacze ziębnicze, powinni Państwo skorzystać z profesjonalnego wsparcia naszych doradców handlowych. Niezależnie od tego, warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę decydując się na ich wybór. To przede wszystkim:

  • ciśnienie oraz temperatura powietrza wlotowego,
  • ciepłota otoczenia oraz wody,
  • oczekiwany ciśnieniowy punkt rosy,
  • średnio-szczytowy przepływ gazu.

Odpowiedni dobór parametrów na podstawie wymienionych aspektów technicznych jest gwarancją wydajnego działania systemów pneumatycznych. Optymalnie dobrany punkt rosy zapewnia efektywną i bezawaryjną pracę całej instalacji przy niskich kosztach eksploatacji oraz konserwacji maszyn.

Znajdujące się w naszym asortymencie osuszacze ziębnicze do kompresora są zbudowane z użyciem wymienników ciepła wypełnionych przyjaznymi środowisku czynnikami R134A. Stanowią zatem bardzo wydajne, a zarazem ekologiczne rozwiązania do instalacji pneumatyki przemysłowej.

Osuszacz ziębniczy sprężonego powietrza w ABC-Kompresory

Oferowane przez nas osuszacze ziebnicze sprężonego powietrza to profesjonalne rozwiązania znajdujące zastosowanie w takich obszarach jak farmaceutyczne pakowanie leków, obróbka z użyciem precyzyjnych maszyn CNC czy specjalistyczne malowanie wysokojakościowe. Osuszacze ziębnicze wyposażone w czytelne i intuicyjne panele operatorskie, które zapewniają łatwą kontrolę nad pracą sprzętu. Dzięki specjalnym trybom oszczędzania nie zużywają dużych ilości energii elektrycznej. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty i wyboru niezawodnych osuszaczy ziębniczych do kompresorów!

Średnia ocena: 4.3 (86%)
Na podstawie: 9 ocen