W tej kategorii jest: 105 produktów
Pokazano 1 - 18 z 105 produktów

Osuszacze powietrza

Pokazano 1 - 18 z 105 produktów

Osuszacz powietrza do kompresora

Osuszacz powietrza. Osuszacz powietrza zapewnia eliminację z dostarczanego powietrza do urządzeń wilgoci. W wielu procesach wilgoć zawarta w sprężonym powietrzu nie jest pożądana i do jej usunięcia służą osuszacze tak ziębnicze jak i adsorpcyjne. 

Dzięki osuszaczom powietrza z układu nie tylko usuwana jest woda, ale również inne związki chemiczne oraz pyły zawarte w powietrzu, które mogą powodować uszkodzenia mechaniczne jak i wżery korozyjne w urządzeniach pneumatycznych. Zastosowanie profesjonalnego osuszacza powietrza zapewnia prawidłowe funkcjonowanie instalacji pneumatycznej, pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przestojami produkcyjnymi w przypadku awarii a także zmniejsza konieczność serwisowania elementów instalacji. 

Niezależnie od prowadzonej działalności dobrze jest mieć pewność, że produkt końcowy jest wysokiej jakości. Zastosowanie oczyszczacza powietrza zagwarantuje, że będzie ono suche i pozbawione zanieczyszczeń i dzięki temu żywotność instalacji będzie dłuższa a jakość prac lepsza.

Osuszacze ziębnicze

Nowoczesny osuszacz ziębniczy powietrza do kompresora to urządzenie, które umożliwia szybkie obniżenie temperatury sprężonego gazu do zadanego poziomu, a jednocześnie usunięcie z niego cząsteczek oleju oraz wilgoci. Mamy maszyny osuszające uznanych na świecie marek objęte wieloletnią gwarancją. Ich kompaktowa konstrukcja pozwala na ograniczenie wykorzystywanego miejsca i zastosowanie w zakładach o małym metrażu. Jednocześnie cechują się one pełną automatyzacją i niskim poborem energii.

Co to jest osuszacz ziębniczy powietrza do kompresora?

Warto wiedzieć, czym jest osuszacz ziębniczy powietrza do kompresora. Stanowi on maszynę, której zadaniem jest efektywne zmniejszenie wilgotności przepływającego przez nią gazu. Proces realizowany jest poprzez wymiennik ciepła, który przeprowadza wstępne schłodzenie. Wykorzystuje się w tym celu specjalnie zaprojektowany układ przeciwprądowy. W kolejnym etapie powietrze przechodzi przez tzw. parownik obiegu chłodniczego, który obniża temperaturę, aż do osiągnięcia punktu rosy.

W trakcie procesu dochodzi do skraplania się cieczy, dzięki czemu olej oraz woda mogą zostać usunięte, trafiając na wydajny separator. Oddziela czyste, sprężone przez kompresor powietrze od kondensatu. Stamtąd gaz jest przekazywany ponownie do elementu wymiennikowego, który zwiększa jego temperaturę, jednocześnie obniżając wilgotność względną. Warto wspomnieć, iż do budowy maszyny zastosowano specjalny układ wentylatora zmienoobrotowego, dzięki któremu możliwa jest automatyczna regulacja wydajności chłodzenia.

Na co zwrócić uwagę wybierając osuszacze ziębnicze?

Rozważając zakup maszyn, jakimi są osuszacze ziębnicze, powinni Państwo skorzystać z profesjonalnego wsparcia naszych doradców handlowych. Niezależnie od tego, warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić uwagę decydując się na ich wybór. To przede wszystkim:

  • ciśnienie oraz temperatura powietrza wlotowego,
  • ciepłota otoczenia oraz wody,
  • oczekiwany ciśnieniowy punkt rosy,
  • średnio-szczytowy przepływ gazu.

Odpowiedni dobór parametrów na podstawie wymienionych aspektów technicznych jest gwarancją wydajnego działania systemów pneumatycznych. Optymalnie dobrany punkt rosy zapewnia efektywną i bezawaryjną pracę całej instalacji przy niskich kosztach eksploatacji oraz konserwacji maszyn.

Znajdujące się w naszym asortymencie osuszacze ziębnicze są zbudowane z użyciem wymienników ciepła wypełnionych przyjaznymi środowisku czynnikami R134A. Stanowią zatem bardzo wydajne, a zarazem ekologiczne rozwiązania do instalacji pneumatyki przemysłowej.

Osuszacze adsorpcyjne

Czerpane przez kompresor powietrze zawiera zanieczyszczenia, które najczęściej występują w halach produkcyjnych i warsztatach np. kurz, pyły, drobinki metali, oleje i wilgoć. Podczas sprężania powietrza następuje kondensacja wody, wraz z którą zbierają się także zanieczyszczenia stałe. Kondensacja ta może prowadzić do niepożądanych efektów jak korozja czy mrożenie. Koszty te mogą być uniknione poprzez zastosowanie osuszaczy adsorpcyjnych. Osuszacze absorpcyjne działają dzięki pochłanianiu pary wodnej ze sprężonego powietrza za pomocą środka osuszającego. 

Kompletny system oczyszczania zawiera filtr wstępny z automatycznym spustem kondensatu, osuszacz adsorpcyjny oraz filtr końcowy. Filtr wstępny zatrzymuje cząstki stałe i kondensatu (mieszaninę wodno-olejową) aż do resztkowej zawartości oleju 0,03 mg / m3. Osuszacz adsorpcyjny w następnej w kolejności absorbuje wilgoć w sprężonym powietrzu przy punkcie rosy -40°C. Ostatecznie filtr końcowy wyłapuje pozostałe cząstki pozostałe po procesie neutralizacji kondensatu. 

Mamy wysokiej jakości osuszacze ziębnicze pod kompresory

Oferowane przez nas urządzenia to profesjonalne rozwiązania znajdujące zastosowanie w takich obszarach jak farmaceutyczne pakowanie leków, obróbka z użyciem precyzyjnych maszyn CNC czy specjalistyczne malowanie wysokojakościowe. Są wyposażone w czytelne i intuicyjne panele operatorskie, które zapewniają łatwą kontrolę nad pracą sprzętu. Dzięki specjalnym trybom oszczędzania nie zużywają dużych ilości energii elektrycznej. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty i wyboru niezawodnych osuszaczy ziębniczych do kompresorów!

Osuszacze powietrza
Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 3 ocen